Píše se 19.ledna 1935 členové sboru u příležitosti 27. valné hromady v hostinci bratra Josefa Duška. Zde bylo na programu schválení nového složení činovníků sboru. A to: starosta František Jirák, náměstek Jan Němec, pokladník Jan Koudelka, vzdělávatel Jan Vašta a další. byla zde odsouhlašena také finanční zpráva, takže na kase je 5380,40 Kč.

 

3.března 1946 se koná 36. valná hromada znovu v hostinci p. Duška. Je to jedna z nejsmutnějších ale i nejradostnějších valných hromad vůbec. jedná se totiž o první poválečnou valnou hromadu proto doslova cituji zápis v zápisníku schůzí:,, Náčelník zahájil valnou hromadu přivítáním přítomných. Dále vzpomenul všech členů hasičstva kteří zemřeli během války v konsentračních táborech a to starosty bratra Frant. Procházky, který před rokem zemřel v Terezíně, člena sboru B. Prokopa, který zemřel během války, Jos. Berana který tragicky zahynul v revolučních dnech a všem ostatním členům."

 1998-2002

 

Hasičský sbor patří neodmyslitelně k životu Hněvkovic. V druhé polovině devadesátých let dvacátého století se jeho činnost začíná probouzet z letargického spánku. Členové sboru jsou vidět při sběru železného šrotu, pravidelném čištění strouhy od rybníka Rafanda a zajišťují i organizaci akce 30.dubna, v posledních létech se SDH věnuje především práci s dětmi a rekonstrukci a rozšíření Malého hřiště.
 
2002-2004
 
V roce 2002 došlo ke změnám na postech ve výboru SDH Hněvkovice. Dosavadní starosta Jan Němec rezignoval a novým mužem na tomto místě se stal Vladimír Benda. Pozici náměstka sboru získal Radek Romanovský, pokladníkem je Libor Plíhal, zástupcem velitele Josef Beran a preventistou Ondřej Švíka. Členy výboru se stali Jaroslav Krbec a Petr Kratochvíl. Valná hromada proběhla 2.února ve víceúčelové budově.
Nový výbor se začal pravidelněji scházet a více koordinovat činnost celého SDH.
 
2005
 
V roce 2005 pracoval výbor SDH ve složení: Benda Vladimír / starosta a pokladník/, Romanovský Radek /náměstek starosty/, Plíhal Libor / velitel/, Pečenka Zdeněk ml. / zástupce velitele a vedoucí MH/, Němec Jiří / jednatel/, Magala Lukáš /preventista/, Tomek Libor / strojník/, Morávek Ladislav /člen výboru/.
Činnost v únoru a březnu bývá především záležitostí oprav hasičské techniky a organizačních příprav na soutěžní sezónu. Probíhají i různá školení, např.školení rozhodčích v Obratani nebo proškolení strojníků JPO v Pelhřimově.
 
2009
  
V roce 2009 se v zimním období opět v neděli schází členové MH v tělocvičně ČZA Humpolec, navštěvujeme výstavu modelů lodí a letadel v muzeu a 1.3. se účastníme exkurze v budově HZS v Humpolci, kde nám podrobné informace o činnosti podal pan Milan Řeháček.
Duben je měsícem vrcholících příprav na další soutěžní sezńu. Realizujeme však i sběr železného šrotu / 4.4 /, kdy se sebralo 4.470 kg železa.
5.4. se členové SDH i sympatizanti vydávají na pěší výlet k elektrárně v Sedlici. Byla to velmi vydařená akce podpořená velkou účastí . 8. dubna 2009 přebírali členové JPOV zásahové obleky z rukou starosty města Humpolec Jiřího Kučery. 18.4. se náš SDH podílel na generálním úklidu víceúčelové budovy. Aktivita v tomto rozsahu se provedla  poprvé od otevření budovy v roce 1975. Odpad se vozil na skládku v Humpolci zapůjčeným vozidlem PV3S. 27.4. se členové účastní brigády na přípravu dřeva k pálení Čarodějnic. Těžbu koordinoval správce pan Semerád.
30. dubna se po mnoha létech změnilo místo této tradiční akce. Konala se na Malém hřišti u rybníku Rafanda a setkala se s širokým zájmem veřejnosti. Počasí hodinu před začátkem sice vystrašilo bouřkou s hromy a monzunovým lijákem, ovšem podařil se i lampionový průvod, jehož obnovená premiéra se v Hněvkovicích datuje rokem 2007.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.